TÜRK FUTBOLU

3 0
Read Time:1 Minute, 36 Second

Sezon yeni ama anlayış hala eski. Sezon başlamadan taraftarları futboldan soğutma çalışmaları başladı. Bi durun, bu ne acele! Ağız tadıyla birkaç maç olsun izleseydik. Daha düdük çalmadan başladı hakem konuşmaları. Kardeşim senin topçunun nasıl form tutması lazımsa hakemlerin de form turmaya ihtiyacı var biraz sabredin, hele bi durun.

Futbolda ekonomiye dikkat çekmek istiyorum. Dört büyükler başta olmak üzere külüplerimiz batmanın eşiğinde. Yönetim ve başkanlar hiç hesap vermeden pervasızca onlarca transfer yaptılar. Taraftarlarımız çok para harcayana başkana ‘Büyük Başkan’  diyerek bu işe çanak tuttular. Cakayı başkanlar sattı bedelini kulüpler ödüyor. Bu yıl tranfer olan Emre Kılınç ve Mert Hakan Yandaş bundan yedi sekiz sene önce olsaydı kulüplerımiz en az 10’ar milyon euro ödeyerek alırdı. Ama kulüplerimizin ekonomileri o kadar kötü ki bedeva almak zorunda kaldılar! Tabi bu durum Anadolu kulüpleri için kötü oldu. Dört büyüklere yüksek bedelle oyuncu satamıyorlar.

Bir de işin Menejer boyutu var ki evlere şenlik. Bonsvisi elinde ayağına Oyuncularbonservis parası gibi imza parası, Menejerler ise menejerlik ücreti talep ediyorlar. Bu ücretler ne kadar yüksekse artık kulüpler tepkilerden çekinerek açıklama dahi yapamıyorlar. Menejerler Ayakbastı Parası futbolcularsa Yüz Görümlüğü gibi ne koparabilirse alıyorlar. Parada ve pazarlıkta profesyonel olan bu arkadaşlar iş performansa gelince yok uyum süreci, yok antrenman eksiği, yok gece gezmeleri derken baya amatör kalıyor.

TÜRK FUTBOLUNUN EN BÜYÜK PROBLEMİ

Ligimize yabancı hakemlerden önce yabancı televizyon yorumcuları transfer edilmelidir. Yorumcuların bendeki izlenimi çok kötü. Sanki bu vatandaşlar maaşlarını çalıştığı tv kanallarından değil de kluplerden alıyorlar. Transfer sürecinde alınacak oyuncuları methede methede bitiremezken daha ilk maçında yerden yere vuruyorlar. Birde Yorumcu-Menajer ilişkilerini irdelemek lazım. Yorumcular anlaşmalı oldukları Menajerin elindeki futbolcuları sürekli güzellemeler yaparak pazarlamaya çalışıyorlar.. Daha üç hafta geçmeden anında Teknik Direktörleri karalıyorlar. Bu cesareti muhtemeldir ki nemalandıkları kulüpten alıyorlar ve karşı klupleri hedef tahtasından hiç indirmiyorlar. Yazık günah ekmek yedikleri futboldan taraftarları soğutuyorlar farkında değiller. Türk futbolunun en büyük problemi taraftarlıklarını bir kenara bırakamayan, tarafsızlıklarını ön plana çıkarıp doğruları söyleyemeyen, futbolumuzu yanlış yönlendiren işte bu futbol yorumcularıdır nokta

 

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
100%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

2 thoughts on “TÜRK FUTBOLU

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir