BİR MİLLET YEDİ  DEVLET

0 0
Read Time:2 Minute, 9 Second

Değerli okurlar, son günlerde gündemimizi Dağlık Karabağ oluşturuyor. Esasında 30 yıllık bir gündem bu. SSCB parçalandıktan sonra 15 yeni ülke doğdu. Biliyorsunuz her doğum sağlıklı olmuyor. Kurulan 15 devletten ikisi Azerbaycan ve Ermenistan. Dağlık Karabağ da iki devlet arasında kalan ve resmiyette Azerbaycan topraklarına dahil.

Dağlık Karabağ’ın 19. Yüzyılın başlarında nüfusunun yüzde 78.3’ünü Azeri Türkleri kalan yüzde 21.7’sini Ermeniler oluşturuyordu. 1828-1840 yıllarında Karabağ’ın demografik yapısını değiştirmek için İran’dan 40 bin Osmanlı’dan 90 bin Ermeni bölgeye göç ettirildi. Dağlık Karabağ Azerbaycan’ın topraklarının Yüzde 20’sini oluşturduğunu söylemekte fayda var.

Gölgede Duranın Gölgesi Olmaz!

Ermeni Göçleri de yetmedi. Bir de Ermeni Terör Örgütleri SSCB gölgesinde Azeri Türklerini kendi yurtlarından(Dağlık Karabağ’dan) sürmek için akıl almaz katliamlara girişti. Çeşitli tarihlerde gerçekleşen bu katliamlarda 20 binden fazla Azeri Türk’ü yaşamını yitirirken 1 milyon Azeri Türk’ü de yerlerinden edildi ve mülteci durumuna düşürüldü. SSCB dağılırken giderayak Müslüman Türklerin gelecekte birleşmesini engellemek için kendi güdümünde, kendi gölgesinde Hristiyan bir Ermeni Devletini bıçak gibi aramıza soktu.

Kurt Kuzuya Emanet Edilmiş

Dağlık Karabağ problemini adeta çözmemek için kurulmuş AGİT Minsk Grubunu oluşturan üçlü eş başkanlara bakar mısınız? Kimmiş bu üçlü? Tabi ki Abd, Rusya ve Fransa. Bunların hepsi BM’nin Dağlık Karabağ’ın Azerbaycan toprağı kabul etmesine rağmen bu problemi çözmek yerine Ermeni tarafında yer almışlardır. Görüldüğü üzre kurt kuzuya emanet edilmiş.

Büyük Ermenistan! Zor Oyunu Bozar

Neymiş efendim bir tarafı Hazar Denizi’ne bir tarafı Karadeniz’e bir tarafı da Akdeniz’e dayanan Büyük Ermenistan kuracaklarmış Hadi ordan. Dimyat’a pirince giderken elinizdeki bulgurdan olmayın. Hepi topu 3 milyon nüfusunuzla (Ermenistan nüfusu 3 milyon) bir bakmışsınız TURAN’ın bir vilayeti olmuşsunuz! Olur mu olur. Demedi demeyin Zor oyunu bozar.

El Yumruğu Yemeyen Kendi Yumruğunu Değirmen Taşı Zannedermiş.

Sizin bir hesabınız var ise bizim de bir hesabımız var. Tarihe yön veren birkaç milletten biri olan Türkler yeniden eski günlerine dönmeye başladı. Türklere biçilen gömlek artık dar geliyor.  Bakın TURAN’ın sadece bir parçası olan Azerbaycan, Ermenileri süpüre süpüre işgal altındaki topraklarını bir bir geri alıyor.

Büyük Türk Ülküsü: TURAN

Artık 1 Millet 2 Devlet demek yerine 1 Millet 7 Devlet hatta 8 Devlet tabirini kullanmalı ve bunları zihinlere kazımalıyız. Çünkü Türkiye,Azerbaycan,Kırgızistan,Kazakistan,Türkmenistan,Özbekistan ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti olmak üzere şu an 7 devletiz. Hatta Macaristan da Türk olduğunu kabul ettiği için 8 devletiz. Tüm bu devletlerin bir ve beraber olduğu günler gelecek ve herkesin özlediği “Adalet”i Türkler tecelli ettirecek.

Sözlerime bu özlemle son verirken 3 Ekim Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Günü Kutlu Olsun.

ANAHTAR KELİMELER: #Dağlık Karabağ #AzeriDeğilAzeriTürkü #Turan #1Millet7Devlet

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir