İzmir’de Sel Felaketi Bir Kitap Dükkanını Yok Etti

0 0
Read Time:45 Second

İzmir’de etkili olan sağanak nedeniyle dereler taştı, çok sayıda ev ve iş yerini su basarken, caddeler göle döndü.

İzmir Üçkuyular’da kitapçılık yapan Emre Koca’nın dükkânı da son sel felaketinde, kelimenin tam anlamıyla yok oldu. Su basan dükkân ve depodaki 19 bin kitap fotoğraflarda da görüldüğü şekilde kullanılamaz hâle geldi.

Bunun üzerine Sahaflar Derneği öncülüğünde İzmirli ve İstanbullu sahaflar kolları sıvadı ve Emre Koca’nın dükkânını başka bir yerde yeniden kurmak için faaliyetlere başladılar. Sahaflar Derneği Twitter hesabından konuyla ilgili bir açıklama yapıldı. Yapılan açıklama şöyle:

“İzmirli ve İstanbullu sahaflar olarak kolları sıvadık ve Emre’nin dükkânını başka bir yerde yeniden kurmak için faaliyetlere başladık. Sizlerden ricamız bu iletiyi dört bir yana yayarak destek olmak isteyen kitapseverlere ulaşmasını sağlamanız. Kitap yardımında bulunmak isteyenler bizi mutlu eder. Yayınevleri destek verebilirlerse bizi mutlu eder. Destek olmak isteyenler şehirlerindeki meslektaşlarımızla ya da @hermessahafla doğrudan temasa geçebilirler. Dayanışma güçlendirir, Exlibris’i yardımınızla ayağa kaldıralım!”

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
100 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir