Dördüncü Cemre !

0 0
Read Time:54 Second

Her mevsim bir başka güzeldir Manisa Spil Dağı. İnsanı kendine çeken bir cazibesi vardır. Başı sürekli dumanlı olsa da insana huzur verir Spil’i seyretmek. Kıymetini bilene açar tüm sırlarını. Zirvesinde yılkı atlarını, yüzlerce çeşit kuşu, 78 çeşit endemik şifalı bitkiyi barındırır.

Halife olmak, sorumluluğun adıdır. Yeryüzünün efendisi değil, hizmetçisi, koruyucusu olmaktır.

Halife olmak, yeryüzünü Allah’ın rızasına uygun bir şekilde kullanmaktır. O halde, yaratan ve yöneten Rabb’imizin bizlere emaneti olan çevremize karşı duyarlı olalım.

“Allah göklerdeki ve yerdeki her şeyi kendi katından bir nimet olarak sizin hizmetinize vermiştir. Elbette bunda, düşünen bir toplum için deliller vardır. ” (Casiye Süresi 13)

“Cenab-ı Hakk, mahlukatı, anlamsız ve boş yere yaratmamış, ‘Biz, yeri, göğü ve arasındakileri oyun olsun diye yaratmadık.’ buyurmuştur. Kainat, her zerresi ayrı bir anlam taşıyan, dengeli ve muhteşem bir bütündür.

Bizler, bir dağa bile muhabbet nazarıyla bakan, ‘Uhud bizi sever, biz de onu severiz.’ buyuran bir Peygamberin (ASM) ümmetiyiz.

Üçüncü cemre toprağa düştü. Tek eksiğimiz dördüncü cemre. İnşallah dördüncü cemre yüreklere düşer, yürekler ısınır, kardeşlik ve dostluk hakim olur. Selam ve saygılarımla!

Dr. Muzaffer Yurttaş (24. Dönem Manisa Milletvekili)

About Post Author

Muzaffer YURTTAŞ

Opr. Dr. Muzaffer Yurttaş ​​​​​​24. Dönem Manisa Milletvekili, ​​​​​​Gacar Yörüğü.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir