Danimarka İlaç Ajansı Bölüm Direktörü Erichsen basın toplantısı sırasında bayıldı

0 0
Read Time:1 Minute, 10 Second

Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından COVID-19’a karşı geliştirilen aşının yan etki nedeniyle tamamen kullanımının durdurulduğuna yönelik karara ilişkin değerlendirmelerde bulunan Danimarka Farmakoloji Bölüm Direktörü Erichsen basın toplantısı sırasında bayıldı.

Dünya bu olayı konuşuyor… Herkes basın toplantısında yapılacak açıklamaya kilitlenmişken, yetkisi isim bir anda bayılınca büyük panik yaşandı. Tam o anlarda kameralar da kayıttaydı.İşte o anlar.

Danimarka Farmakoloji Bölüm Direktörü Tanja Erichsen, dün düzenlenen basın toplantısı sırasında Oxford Üniversitesi ve AstraZeneca tarafından Kovid-19’a karşı geliştirilen aşı hakkında açıklamalarda bulunuyordu.

Erichsen, aşının yan etkileri nedeniyle kullanımının tamamen durdurulduğuna yönelik karara ilişkin değerlendirmelerde bulunuyordu. Buna göre, Danimarka, Oxford/AstraZeneca Kovid-19 aşısının kullanımını tamamen durdurma kararı aldı.

Kararın dünyaya duyurulmasının ardından, Avrupa’da koronavirüse karşı geliştirilen AstraZeneca aşısının kullanımını tamamen engelleyen ilk ülke Danimarka oldu.

Danimarka İlaç Ajansı’nın Farmakoloji Bölüm Direktörü Tanja Erichsen aşının kullanımını durdurulmasına yönelik düzenlenen basın toplantısı sırasında aniden fenalaşarak bayıldı.

Birçok televizyonun canlı yayında olduğu sırada meydana gelen olay, önce Danimarka’da sanra da tüm dünyada gündem yarattı. Erichsen’e ilk müdahale basın toplantısını takip eden gazeteciler tarafından geldi. Erichsen bir süre sonra kendisine geldi ve basın toplantısının gerçekleştiği salondan yürüyerek ayrıldı.

YORGUNLUĞA BAĞLI TANSİYONU DÜŞTÜ

Tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırılan Erichsen, durumunun iyi olduğu belirlenince taburcu edildi. Sağlık Kurulu üyeleri basına yaptığı açıklamada, Erichsen’in durumunun iyi olduğunu, yorgunluk nedeni ile tansiyonun düştüğünü belirtti.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir