Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri’ne başvurular sürüyor

0 0
Read Time:41 Second

Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri’ne başvurular devam ediyor. Ödüller bu yıl “Deneme ve Eleştiri” ile “İnceleme ve Araştırma” türlerinde verilecek.

Şiir, roman, öykü, tiyatro, deneme, eleştiri, inceleme alanlarında Türkçe edebiyata önemli eserler kazandırmış olan Cevdet Kudret’in anısını yaşatmak amacıyla, ailesi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ve TÜYAP işbirliğiyle düzenlenen Cevdet Kudret Edebiyat Ödülleri 1992 yılından bu yana her yıl dönüşümlü olarak bu türlerden birine armağan ediliyor.

Ödüle başvuracak eserleri bu yıl Armağan Ekici, Besim Dellaloğlu, Hatice Aynur, Sevengül Sönmez ve Tuncay Birkan’dan oluşan seçici kurul değerlendirecek.

Ödüle, 1 Eylül 2020 – 31 Ağustos 2021 tarihleri arasında yayımlanmış olan eserler aday olabilecek. Ödül başvuruları 31 Ağustos 2021’de sona erecek.

Başvuru yapacak yazarların, eserlerini 7 nüsha olarak, kısa özgeçmiş ve adaylık başvurusu dilekçesiyle birlikte cevdetkudretodulu@msgsu.edu.tr e-posta adresine ve aşağıdaki adrese göndermesi gerekiyor.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir