Alarga Dergi İlk Sayısıyla Yakında Okurlarıyla Buluşuyor

0 0
Read Time:2 Minute, 4 Second
Bir edebiyat dergisi olan Alarga dergi okuyucularıyla buluşmaya hazırlanıyor. Konuyla ilgili derginin yayın kurulu tarafından bir bildiri yayınlandı. İşte o duyuru:
“Merhaba Sevgili Edebiyatseverler,
Dergimiz Alarga, çok yakında okur karşısına çıkıyor!
İki ayda bir yayınlanacak olan edebiyat ve eleştiri dergisi Alarga, ilk sayısıyla okurlarıyla buluşuyor! Hazırız, heyecanlıyız!
Türk edebiyatının bugününü ve geleceğini kendine dert edinen bir anlayışla yayın hayatına başlayacak olan Alarga, uzun bir yolculuğun ilk adımını nitelikli yazar kadrosu ve çalışkan kalemleriyle atarak kendini ve varlığını Türk Dergicilik Tarihinde kalıcı izli bir davranış değişikliği yapmaya aday görüyor.
Mayıs ayında çıkacak olan Alarga, engin şiir ve öykü denizlerinde dirayetle kulaç atmak ve sıkı eleştiri metinlerinin izini, izleğini sürmek için sabırsızlıkla yayınlanacağı günü bekliyor.
Alarga’nın gözü pek enerjisiyle günümüz Türk edebiyatına bir atılım ve hareket getirmesini ve hayırlara vesile olmasını diliyoruz.
“Ben ey derim ve severim ey demeyi bilenleri.”
“Başlarken
Merhaba Değerli Alarga Okuyucusu,
Alarga Dergi, ilk sayısıyla baharın zihne aydınlık veren bu ışıklı ve taze günlerinde sizleri selamlamaktan kıvanç duyuyor.
Alarga Dergi, duygu içre coşkusu, yeni şiiri hissetme sevinci, Türk şiirini yaşama ve yaşatma şevki, sonsuza teşne uzun erimli yolda olma ve yoldaş bulma serüveni, edebiyat ve düşüncenin hayatın içinden ve ortasından akan hareketli nehirlerinde, insani olanın türküsünü söyleme iştiyakı ile sizlerin karşısına çıkarak, günümüz edebiyatı adına söz almanın ve söz söylemenin kuvvetli iradesini duyuyor ve geniş ve muazzam edebiyat okyanusunda yürek ritmini derine doğru çekerek kalemin ve kelamın ateş cangılında yazı iklimine yeni bir başlangıçla yola revan oluyor…
Alarga Dergi, günümüz edebiyat ortamında yaygınlık kazanan sığ ve hayatsız metinlerin çoğunluğu karşısında, derinliğin ve niteliğin türküsünü çığırmak için yola çıkıyor…
Alarga Dergi, incelikli lirik şiirleri, yalın ve sade insanlık durumlarını billurlaştıran modern öyküsü, deneyişin taze heyecanını duyan deneme yazıları ve titiz edebî eleştiri metinleriyle bundan sonra iki ayda bir sizleri selâmlayacak, edebi kamudaki çürümüş insan ilişkileri karşısında okuyucuyu edebiyat, kültür ve sanatın derinine çekerek “içtenlikli bir edebi evren nasıl kurulur?” sorusunun cevabını da cesaretle verecektir.
Alarga Dergi, sonsuza meftun bir yolculuğun başlangıç temrinleridir.
Sizler de bizimle birlikte bu “yol, yolcu, yolda olma, yoldaş ve yolculuk” hallerine aşina olmak istiyorsanız sayfalarımızın berrak görünümüne konu/k olabilir, yolculuğumuza yoldaşlık edebilirsiniz.
Öyle dileriz ki Alarga Dergi, bundan sonra medeniyetimizin “yazı mektepleri”nden olmak için kuşaklar arası uzun bir seferin ilk adımları olsun ve yeni neslin de Türkiye’deki sesi soluğu olsun…
Yolculuğumuz kutlu olsun..
O halde üç defa aşk ile:
Alarga!
Alarga!
Alarga!
Alarga Yayın Kurulu.”
www.turkceedebiyat.com ailesi olarak Alarga dergisine çıktıkları bu yolda başarılar diliyoruz. Türk edebiyatına güzel hizmetler yapmasını temenni ediyoruz.
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir